دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/07/18 تجلیل استاندار اصفهان از خالقان نفیس ترین قرآن جهان
تجلیل استاندار اصفهان از خالقان نفیس ترین قرآن جهان
استاندار اصفهان از هنرمندان خالق نفیس ترین قرآن کریم جهان تجلیل کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در آیینی از هنرمندان خالق نفیس ترین قرآن جهان تجلیل کرد.

استاندار اصفهان این اثر نفیس را حاصل تلاش 18 ساله ی هنرمندان رشته های خطاطی ، مینیاتور ، تذهیب ، قلمزنی و زرافشان با ذرات طلا دانست و گفت: خلق این قرآن گرانبها نشان دهنده اوج هنر، ذوق،طراوت و لطافت روح مردم اصفهان اصفهان و آبروی جهان اسلام وتشیع است وبرای حمایت در معرفی این اثر نفیس به جهانیان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم.

وی افزود: قرار است هنرمندان، ارزش هنری این قرآن نفیس را برای ساخت مجهزترین مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست اختصاص دهند.

رضایی تاکید کرد: این قرآن یک هنر ملی است که مایه فخر و مباهات برای جهان اسلام و تشیع است و نشان از عمق باور دست اندرکاران و سرمایه گذاران هنر اسلامی دارد.

شایان ذکر است رسول معتمدی مدیر پروژه، مهدی و مهرداد جان فزا سرمایهگذار و مجید صادق ‌‏زاده مدیر تذهیب پروژه کتابت نفیسترین قرآن جهان اسلام محسوب می شوند.

گفتنی است از استادان خالق این اثر فاخر دینی می توان به استاد رضا قادران(قلمزنی)، استاد محمد علی ساعی(قلمزنی)، استاد صادق زاده(تذهیب) و استاد غلامرضا ماهرویی (خطاط) اشاره کرد.

تعداد بازدید: 123
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal