دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/03/11 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان  محصول استراتژیک افزایش داده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:قیمت خرید تضمینی گندم به عنوان محصول استراتژیک افزایش داده شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به تورم امسال و سال گذشته، گفت: امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که هم تولیدکنندگان وهم مصرف کنندگان گندم از قیمت آن آرامش خاطر داشته باشند در همین راستا قیمت خرید تضمینی این محصول استراتژیک افزایش داده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید حسن قاضی عسگر در کارگروه هماهنگی خرید تضمینی گندم اظهار داشت: در این جلسه هماهنگی های لازم با مدیران ذیربط در خصوص خرید تضمینی گندم در سال جاری انجام و قرار شد قیمت خرید تضمینی این محصول استراتژیک افزایش داده شود .

وی ادامه داد: هزینه انبارداری و مباشری گندم نیز با توجه به افزایش حقوق و دستمزد در سال جاری، به رقم منطقی تری تغییر پیدا می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به تورم امسال و سال گذشته، گفت: امیدواریم شرایط به گونه ای باشد که هم تولیدکنندگان وهم مصرف کنندگان گندم از قیمت آن آرامش خاطر داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت کارخانه های آرد استان، این کارخانه ها می توانند با واردات گندم، علاوه بر رونق تولید و ارزش افزوده، در خصوص ایجاد اشتغال بیشتر اقدام کنند.

رضا نیک نداف، مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان نیز تصریح کرد: امسال پیش بینی می شود 300 هزار تن تولید گندم در استان داشته باشیم و 80 در صد آن را به صورت تضمینی خریداری شود.

وی افزود: 44 مرکز خرید مباشری، سه سیلوی ملکی و 11 کارخانه آرد، برای خرید تضمینی این میزان گندم آماده شده اند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر خریدتضمینی گندم در شهرستان کاشان شروع شده و در شهرستان های اردستان، نطنز و آران و بیدگل، نائین و خور و بیابانک نیز به مرور آغاز خواهد شد.

نیک نداف خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرستان های یاد شده، از استان های خوزستان،گلستان، کرمانشاه، همدان، لرستان هم در صورت کمبود، گندم مورد نیاز استان تأمین می شود.

تعداد بازدید: 60
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal