دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/02/07 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تاکید کرد: اصفهان باید به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تاکید کرد: اصفهان باید به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود
دکتر حسن قاضی عسگر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، اظهارداشت: باید با تسهیل روند سرمایه گذاری، اصفهان به بهشت سرمایه گذاری کشور تبدیل شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکترسید حسن قاضی عسگر،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان، با اشاره به بروز سرمایه گریزی در استان اصفهان طی سالهای گذشته، اظهارداشت: امروز وظیفه ما این است که اصفهان را به بهشت سرمایه گذاری تبدیل نماییم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات صنایع و بررسی مسائل و مشکلات صنعت، کشاورزی و خدمات در حال پیگیری است، افزود: متاسفانه در همه این حوزه‌ها مشکلات انباشته شده و کار را کند کرده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه یکسری از این مسائل و مشکلات به خاطر سیاست های غلط گذشته بوده که بدون در نظر گرفتن تبعات اجرا شده، اضافه کرد: بخش دیگری از مشکلات به دلیل بروکراسی بیش از اندازه است و بخش دیگر نیز مشکلات فرهنگی باز می‌گردد.
قاضی عسگر با بیان اینکه مشکلات خدمات، صنایع و کشاورزی در حال بررسی و احصا است، تصریح کرد: تمامی مسائل و مشکلات چه در سطح استانی و چه در سطح ملی در حال پیگیری است و تاکنون نیز وعده حل برخی از مشکلات ملی ارایه شد و مدیریت استان نیز با بازدید بیشتر از صنایع، تلاش خواهد کرد مشکلات را برطرف نماید.

وی با اشاره به اهمیت پروژه‌های ریلی اظهارداشت: حدود 20 هزار میلیارد تومان پروژه ریلی برای اصفهان تعریف شده است که نمونه‌های مشخص آن، قطارهایی بین شهری اصفهان- نجف آباد، اصفهان- زرین شهر، اصفهان- شاهین شهر، اصفهان- اهواز و اصفهان- بهارستان است.

وی با بیان اینکه این پروژه ها نیازمند سرمایه گذاری است و برای اجرایی شدن این پروژه ها به دنبال فاینانس خارجی هستیم، افزود: ترموا اصفهان نیز در دستور کار قرار گرفته است و به زودی عملیات آغاز آن اجرایی می‌شود. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با تاکید بر اهمیت جذب سرمایه گذار و کاهش بروکراسی در این خصوص اظهارداشت: کارمندانی که چوب لایه چرخ تولید می کنند به دادگاه شعبه 23 کارکنان دولت معرفی خواهند شد و باید بروکراسی اداری کاهش یابد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به نرخ بیکاری در استان، تصریح کرد: زمانی که کار را تحویل گرفته ایم نرخ بیکاری استان 14.1 درصد بود و انتهای زمستان سال گذشته به 12.3 درصد رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های مهم در معاونت اقتصادی تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان اصفهان است این در حالی است که نرخ مشارکت در استان اصفهان بیش از شهرهای دیگر است و 42.1 درصد افراد آماده به کار هستند. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان معضل بیکاری را یکی از مهمترین مشکلات اصلی اصفهان خواند و افزود: با افزایش 48 درصدی حقوق، ممکن است تعدادی تعدیل نیرو صورت گیرد و امیدوارم بتوانیم آن را مدیریت کنیم، و در این راستا باید به تولید کمک کرد تا افزایش حقوق و دستمزد برای تولیدکننده مشکل ایجاد نکند.
قاضی عسگر با اشاره به اینکه متاسفانه شاخص های بهبود محیط کسب و کار در استان شاخص خوبی نیست، اظهارداشت: شورای بخش خصوصی و دولت در اصفهان را به جد دنبال می کنیم و تاکنون این شورا 100 مصوبه داشته که 66 مصوبه استانی و 34 مصوبه ملی بوده است.
وی اضافه کرد: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در هر هفته دو تا سه جلسه برگزار می کند که 37 درصد مصوبات در خصوص وام بانکی و 15 درصد تامین اجتماعی و 15.2 درصد مالیاتی بوده است.

قاضی عسگر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کارگروه تنظیم بازار، اظهارداشت: این کار گروه فعالانه تشکیل شده و چهار کمیته تخصصی مواد پروتئینی، برنج و شکر و لاستیک و آرد و نان و میوه دارد که کمیته های تخصصی در این خصوص فعال هستند و در این راستا تلاش شده است سهم استان از ارز 4200 تومانی گرفته و در میان اقشار ضعیف توزیع نماییم.

وی به موضوع گرانی برخی اجناس اشاره و تصریح کرد: در خصوص گوشت با 11 شرکت دنیا مذاکره شده و با ارز نیمایی این قیمت کمتر خواهد بود، از سوی دیگر تنظیم بازار را به صورتی انجام خواهیم داد که در عین حالی که تولید کننده داخلی فعال است واردات نیز داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان به حضور مدیران اقتصادی استان در شهرک های صنعتی اشاره کرد و افزود:0 حضور در شهرک‌های صنعتی موجب شده است تا مشکلات را احصا و آنها به دو دسته تقسیم شوند یک دسته بودجه‌های کلان است و دسته دیگر مشکلات اداری که تلاش شده به حداقل برسد.

قاضی عسگر با اشاره به محافظه کاری برخی از مدیران، اظهارداشت: اگر مدیری اهل تغییر و نوآوری نیست سعی می‌کنیم که جایگزینی برای او پیدا کنیم، اما باید بدانیم که جنگ جنگ اقتصادی است و وظیفه ما این است که از تولید به جد حمایت کنیم.

وی مدرک گرایی و مدرک پرستی را معضل فرهنگی کشور برشمرد و افزود: متاسفانه بازار کار از افراد مدرک به دست اشباع شده است و این در حالی است که نیاز کشور به افرادی است که مهارت بلد باشند.
وی تاکید کرد: باید نظام صلاحیت حرفه ای در استان اجرا شود همانگونه که در کشورهای پیشرفته در انجمن حرفه ای امتحان مهارت می دهند و مشخص می شود که فرد یک مهندس ماهر و حرفه ای است و در این راستا باید توجه داشت که حمایت از تولید داخل یعنی نیروی ماهر در اختیار تولید کنندگان قرار دهیم. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به لزوم تسهیل روند سرمایه گذاری در استان، یادآور شد: در حال حاضر پرتال سرمایه گذاری فعال است و روند سرمایه گذاری در اصفهان تسهیل شده و با روان کردن و کاهش بروکراسی  می شود تکلیف سرمایه گذاری را در استان اصفهان مشخص کرد.

وی با اشاره به اینکه شورای سیاست گذاری گردشگری استان تشکیل شده است و همه باید زیر یک پرچم حرکت کنند، افزود: این شورا از جزیره ای عمل کردن جلوگیری می کند، کمیته های تخصصی ایجاد شده و یک طرح کلان گردشگری و فرودگاهی نیز مدنظر است.
تعداد بازدید: 158
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal