دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/26 در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا با استاندار اصفهان بر تحکیم و توسعه روابط فرهنگی، گردشگری، اقتصادی تاکید شد
در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا با استاندار اصفهان بر تحکیم و توسعه روابط فرهنگی، گردشگری، اقتصادی تاکید شد
در دیدار یتوریو روساری پتروچلی با دکتر عباس رضایی بر تحکیم و توسعه روابط فرهنگی، گردشگری، اقتصادی با توجه به قدمت بالای روابط دو کشور تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در دیدار رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا با ایشان، اظهار امیدواری نمود که این سفر منجر به گسترش روابط صمیمانه و دوستانه بیشتری بین دو کشور شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه ایتالیا عضو بزرگ اتحادیه اروپاست، افزود: روابط ایران و ایتالیا قدمت و پیشینه بالایی دارد و حتی به قرن ها قبل باز می گردد.
رضایی با بیان اینکه این روابط در حال حاضر در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، هنری، ملی و حتی ارتباطات فرهنگی در حال گسترش است، اظهارداشت: مشترکات بسیاری بین دو کشور در ادبیات، تاریخ، فرهنگ؛ فلسفه و حتی معماری وجود دارد.
عباس رضایی بر تحکیم و توسعه روابط فرهنگی، گردشگری، اقتصادی تاکید کرد و افزود: افزایش آمار گردشگران می تواند یکی از سرفصل های این ارتباطات باشد.
وی خواستار برگزاری هفته های فرهنگی اصفهان و ایتالیا در دو کشور شد و افزود: برای توسعه فرهنگی این امر راهکار بسیار مناسبی می باشد.
استاندار اصفهان به خواهرخواندگی شهر اصفهان و فلورانس ایتالیا اشاره کرد و اظهارداشت: این روابط نباید تنها در حد نوشته باشد و فعال کردن روابط دو شهر می تواند به تعمیق و توسعه روابط کمک کند.
عباس رضایی اظهارداشت: ایجاد اتاق های مشترک اقتصادی در اصفهان و شهرهای مهم ایتالیا و گفتگوی اتاق های بازرگانی، بازرگانان و فعالان اقتصادی نیز می تواند به توسعه روابط اقتصادی دو طرف کمک نماید.
استاندار اصفهان همچنین از کمک مردم ایتالیا در امدادرسانی به مناطق سیل زده تشکر کرد.
رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا نیز در این دیدار اصفهان را شهری شناخته شده در دنیا و با میراث تمدنی جهانی خواند و افزود: این شهر احساس آرامش خوبی را منتقل می کند.
وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در سفر به ایران اظهارداشت: در این سفر با اشاره به روابط با سابقه ایران و ایتالیا و موضوعات بین المللی بر همکاری های دو جانبه پارلمانی بین ایران و ایتالیا تاکید گردید.
یتوریو روساری پتروچلی با بیان اینکه برای توسعه روابط تنها گفتمان میان افراد کافی نیست، افزود: گسترش روابط دو جانبه در این سفر مورد تاکید قرار گرفت و هدف ما از این سفر پیگیری گسترش روابط و ارتباطات است تا در دوره نوین شاهد گشوده شدن فصل نوینی از ارتباطات و پیوندهای همکاری بین دو طرف باشیم.
رییس کمیسیون سیاست خارجی و مهاجرت مجلس سنای ایتالیا افزود: در این سفر تلاش کردیم شناختی درست از سرزمین و کشوری که در نظر داریم ارتباطات خود را با آن گسترش دهیم داشته باشیم و واقعیت های عینی را از نزدیک مشاهده کنیم.
تعداد بازدید: 97
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal