دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/26 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد:  حوادث اخیر نشان داد که مدیریت بحران استان اصفهان، آماده مقابله با بحران است
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: حوادث اخیر نشان داد که مدیریت بحران استان اصفهان، آماده مقابله با بحران است
مهندس حجت اله غلامی اظهارداشت: با توجه به برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران در سال گذشته در خصوص مقابله با بحران، مدیریت استان در جلوگیری از بحران در استان و امداد رسانی به سایر استان ها نشان داد که آمادگی لازم برای مقابله با بحران های طبیعی وجود دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس حجت الله غلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان پیرامون عملکرد مدیریت بحران در امداد سانی به مناطق سیل زده، اظهارداشت: آغاز بارندگی‌های اصفهان از روز پنجم فروردین ماه صورت گرفت و از 15 روز قبل که هواشناسی احتمال وقوع سیل را پیش بینی کرده بود اقدامات اولیه صورت گرفت و دستگاه های اجرایی بدون تعطیلات و با همه امکانات در حال آماده باش برای مقابله با سیل بودند.
وی با بیان اینکه باید برای مقابله با سیل آماده بود، افزود: بخش عمده ای از سیلاب هایی که به سمت استان سرازیر شده بود قبل از رسیدن به ابنیه و پل های اساسی، به رودخانه زاینده رود و کانال های آب هدایت شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان یادآور شد: با پیش بینی های صورت گرفته و با کمک شهرداری و نیروی انتظامی منطقه ناژوان تخلیه شد و با هدایت آب قبل از ورود به ناژوان از خسارات جلوگیری شد و حداقل خسارات به پل‌های اصلی وارد شد.
غلامی با اشاره به برآورد کلی خسارات در استان اصفهان طی دو مرحله سیل ایجاد شده، تصریح کرد: 520 میلیارد تومان به ابنیه، راه‌ها، تاسیسات زیر بنایی شبکه های برق و گاز، کشاورزی و واحدهای مسکونی خسارت وارد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: نزدیک به هفت هزار و 950 واحد مسکونی دچار خسارت شد و بیشترین خسارات عمدتا در روستاها، سمیرم، فریدونشهر، کوهپایه، چادگان، اصفهان و شرق اصفهان بود.
وی با بیان اینکه طوفان شرق اصفهان به حدود 800 خودرو آسیب زد و حدود30 کیلومتر شبکه برق استان را دچار مشکل کرد، افزود: نزدیک به 430 کیلومتر راه‌های روستایی آسیب و 500 دستگاه پل و ابنیه خسارت دید.
وی اضافه کرد: پنج دستگاه پل در سیور، کهنگان و دشت بال از جمله مهم‌ترین پل‌هایی بودند که در مسیر رودخانه ماربر توسط آب برده شد و ارتباط روستاها با سمیرم قطع شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در پشتکوه به دلیل بارش شدید برف شاهد بسته شدن راه‌ها، قطع برق و مخابرات 15 روستا بودیم، اظهارداشت: تا همین اواخر نیز دسترسی به آن ممکن نبود اما اکنون با کمک دستگاه‌های ذی ربط راه‌ها باز شده است.
غلامی با اشاره به امداررسانی ها به استان لرستان، اظهارداشت: در حالی که استان درگیر رفع مشکلات و خسارت‌های ناشی از سیل بود، امدادرسانی به استان لرستان به درخواست معاون اول رییس جمهور به ما سپرده شد و برای رفع خسارات به این منطقه وارد شدیم.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس تقسیم بندی‌های انجام شده در لرستان؛ الیگودرز به سپاه، پلدختر به ارتش، نیروی انتظامی، هلال احمر و شهرداری‌های لرستان و اصفهان، بنیاد مسکن و اداره کل راهداری سپرده شد و در شهر معمولان نیز به دلیل اینکه راه دسترسی قطع شده بود همه امکانات راهداری استان اصفهان به آنجا منتقل شد و با کمک امکانات راهداری کشور راه ارتباطی این شهر باز شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه عمده عملیاتی که در معمولان انجام شد شامل بازگشایی راه‌ها، تخلیه آب و گل‌ولای از منازل مسکونی بود، افزود: توزیع اقلام امدادی از جمله پوشاک، لوازم بهداشتی، مواد غذایی و آماده کردن غذای گرم برای حدود 10 هزار نفر در روز توسط پنج موکب از اصفهان نیز در این استان صورت گرفت.
وی با اشاره به انتخاب اصفهان به عنوان معین استان خوزستان گفت: طی چند ساعت 45 دستگاه ماشین آلات سنگین از شهرداری‌های استان اصفهان فراهم و به خوزستان اعزام شد، در اولین جلسه هماهنگی ستاد مدیریت بحران خوزستان، اهواز با یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت به اصفهان سپرده شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه باید تمام امکانات در طول مسیر رودخانه کارون مستقر می‌شد تا از ورود آب به شهر جلوگیری شود، افزود: با توجه به دبی رودخانه کارون و جریان روزانه 260 میلیون متر مکعب آب در این رودخانه، این کار بسیار مشکل بود.
وی ظرفیت رودخانه کارون را حدود دوهزار و 300 میلیون متر مکعب برشمرد و افزود: این رودخانه از سال 1358 به بعد لایروبی نشده و ظرفیت آن کاهش یافته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: در تمام معبرهای منتهی به کارون، پس زدگی فاضلاب شهر در گذرهای انتهایی با ارتفاع نیم متر جمع شده و با هوای 35 درجه خوزستان می‌توانست مشکلات بهداشتی زیادی را در این منطقه رقم بزند و باید توجه ویژه ای صورت می گرفت.
غلامی با اشاره به برگزاری جلساتی با شهردار و فرماندار شهر اهواز، اظهارداشت: نقاط ضعفی که امکان شکستن سیل بندها بود شناسایی گردید با استقرار امکانات خود را در این محل ها، بلافاصله نیز درخواست ارسال ماشین آلات از استان اصفهان داده و نزدیک به 150 دستگاه کامیون، ماشین آلات سنگین، لودر و بیل مکانیکی ‌به منطقه اعزام شد.
وی افزود: در پنج جبهه مختلفی از جمله مناطق سه و پنج شهرداری اهواز استحکاماتی را برای جلوگیری از ورود سیلاب به شهر تاسیس گردید.
وی با بیان اینکه روزانه 260 میلیون مترمکعب آب به دریا سرازیر می شود، افزود: این آب می‌توانست مشکل بی آبی کل کشور را حل کند.
وی خاطر نشان کرد: مادی‌های اصفهان دو رسالت اصلی دارند و با توزیع خود در پهن دشت اصفهان بحث شرب مزارع را داشتند و هم محلات را در کنار خود ایجاد کردند و امروز بیش از 70 تا 80 درصد مادی‌های شهر مشکلی ندارند.
غلامی به سد زاینده رود نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سد و تونل سوم کوهرنگ و سامانه دوم آبرسانی در حال کار هستند و باید پروژه بهشت آباد، مارگون و آب خروجی فریدونشهر نیز مورد توجه قرار گیرد.
تعداد بازدید: 82
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal