دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/26 فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با وی؛ خواستار تسهیل سازی مقررات برای سرمایه گذاران این شهرستان شد
فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با وی؛ خواستار تسهیل سازی مقررات برای سرمایه گذاران این شهرستان شد
دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با وی در فرمانداری گفت: دامپزشکی یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در تأمین سلامت مردم، نقش بی بدیل در پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی و انتقال آن به انسان دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار دکتر شهرام موحدی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با وی در فرمانداری گفت: دامپزشکی یکی از نهادهای مهم و تاثیرگذار در تأمین سلامت مردم، نقش بی بدیل در پیشگیری از شیوع بیماریهای دامی و انتقال آن به انسان دارد.

وی سلامت غذایی مردم را با توسعه پایدار شهرستان آران و بیدگل مرتبط خواند و افزود: آثار و هزینه های بیماری مشترک دام و انسان در صورت شیوع یکی از بیماری ها، جبران ناپذیر است.

دکتر بایبوردی نقش دامپزشکی و دغدغه این نهاد در حوزه بهداشت و سلامت مردم را بی بدیل ارزیابی کرد و افزود: کنترل، پیشگیری و درمان بیماری های مشترک انسان و دام مهمترین وظیفه دامپزشکی در کشور، استان اصفهان و شهرستان آران و بیدگل است.

وی کارکرد نهاد دامپزشکی را عاملی مهم در کاهش نیاز کشور به تخت های بیمارستانی و هزینه های درمانی ذکر کرد و گفت: وجود حدود 850 بیماری مشترک انسان و دام می تواند خطرات و هزینه های زیادی برای مردم شهرستان آران و بیدگل ایجاد کند.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری و سخنان ریاست محترم جمهور مبنی بر اشتغالزایی اقشار مختلف مردم و به خصوص جوانان، خواستار تسهیل سازی مقررات برای سرمایه گذاران این شهرستان در راستای رونق تولید و کسب و کار شد.

 
 

وی در این دیدار به 80 هزار راس دام سبک، 20 هزار راس دام سنگین، 2 هزار دامدار و 65 هزار بهره بردار در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: سالانه نزدیک به 2.1 تن گوشت قرمز، 4.5 تن گوشت سفید و مرغ،30 تن شیر ، 7تن عسل و 5 تن تخم مرغ روانه بازارهای مصرف می شود.

دکتر بایبوردی تعداد واحد پرورش شیلات و آبزیان را 46 واحد، پرورش دام سبک هزار واحد، پرورش دام سنگین هزار و 600 واحد، مرغداری گوشتی 45 واحد ،مرغ تخمگذار 16 واحد، زنبور عسل 1300 کلونی، ماهیان زینتی حدود یک میلیون و 800 قطعه، آبزیان پرورشی 9 تن و پرورش طیور و ماکیان را 61 واحد و یک میلیون و 500 هزار قطعه در شهرستان آران و بیدگل برشمرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل همچنین از تعداد 500 واحد دامداری سنتی و 8 واحد دامداری صنعتی و تعداد واحد طور گوشتی 47 واحد و تخمگذار را 15 واحد در این شهرستان خبر داد و گفت: نقش دامپزشکی در برنامه ریزی دانش پایه و دانش بنیان، پیشگیری و درمان بیماری های مشترک بین انسان و دام به ارتقای سلامت مردم و کاهش هزینه های درمان در کشور منتهی می شود.

 
تعداد بازدید: 46
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal