دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/25 توصیه های استاندار اصفهان به مدیریت شهری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان
توصیه های استاندار اصفهان به مدیریت شهری در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان
پرهیز از حاشیه ها، انسجام در ابعاد فنی و ساخت و ساز، آموزش همگانی در ایستایی ساختمان‌ها، سیل و آتش سوزیها به شهروندان، حمایت از بخش خصوصی برای توسعه استان اصفهان، رعایت کامل ضوابط زیست محیطی در حوزه شهری، برنامه‌ریزی در حوزه ترافیک و تسریع در روند اجرای خطوط 2 و 3 مترو از جمله توصیه ها و تاکیدات دکتر عباس رضایی به مدیریت شهری بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبان اظهارداشت: تعامل، هماهنگی و همدلی در جهت افزایش و خدمت به مردم جزء وظایف اصلی مسئولان است.
استاندار اصفهان ضمن تقدیر از هماهنگی، یکپارچگی و هم افزایی اعضای شورای شهر با یکدیگر و با شهرداری اصفهان ، افزود: استمرار تعامل و هماهنگی را از همه اعضای شورای شهر خواستارم چرا که حفظ اتحاد و انسجام مورد انتظار همه مردم و استان اصفهان است.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری باید از حاشیه ها پرهیز کنند، افزود: این امر به ویژه در شرایطی که از کاه کوه می‌سازند و بعضاً در فضای مجازی به این امر دامن می‌زنند باید جدی تر گرفته شود.
وی شوراها را نماد مشارکت مردم در اداره شهر و کشور عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 87 درصد از جمعیت استان اصفهان در شهرها ساکن هستند که توسط شوراها اداره میشوند، طبیعی است که شهرداری و شورای شهر اصفهان به عنوان کلانشهر استان، مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.
رضایی با تشکر از اقدامات مدیریت شهری اصفهان، نیروهای امدادی و مردم اصفهان در مناطق سیل زده کشور، تصریح کرد: همه این نیروها نماد انسان دوستی مردم اصفهان هستند و از همه این افراد در همه مناطق سیل زده معمولان، پل دختر و اهواز قدردانی می‌کنم و بهتر است تسهیلاتی برای کسانی که در مناطق سیل زده فعالیت دارند، در نظر گرفته شود
استاندار اصفهان با اشاره به میزان بارش ها در استان اصفهان ، افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی اصفهان در یک روز همزمان در همه مناطق استان سیل، برف و طوفان را تجربه کردیم و در این راستا مدیریت بحران در استان بسیار عملکرد مناسبی داشت و همه خطرات احتمالی را به خوبی پشت سر گذاشتیم.
وی با بیان اینکه نیروهای امدادی از استان اصفهان علاوه بر استان‌هایی که به عنوان وظیفه پیشنهاد شده است در استان گلستان نیز فعالیت داشته است، افزود: مهربانی مردم اصفهان بار دیگر به منصه ظهور گذاشته شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه با تدابیر انجام شده سیل در دهاقان، اصفهان و سمیرم مدیریت و حداقل خسارات را بر جای گذاشت، تصریح کرد: با این وجود ما نیز از خطرات سیل مصون نخواهیم ماند و باید انسجام در ابعاد فنی در ساخت و ساز را جدی بگیریم و با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد شود.
وی یادآور شد: بر اساس اخبار رسیده، برخی از مادی‌های شهر اصفهان بسته شده است و در این راستا بررسی‌ها صورت گیرد و در صورت صحیح بودن این اخبار اقدامات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن انجام شود.
استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه صدا و سیمای اصفهان باید در آموزش همگانی در ایستایی ساختمان‌ها، سیل و آتش سوزیها ورود جدی‌تری داشته باشد، اظهارداشت: شهرداری ها باید در این زمینه آموزش به شهروندان را در دستور کار قرار دهند و برای این امر آتش نشانی از ظرفیت خوبی برای آموزش برخوردار است.
رضایی بر شناسایی مسیل‌های شهر اصفهان تاکید کرد و افزود: بازگشایی و ساماندهی مسیل‌ها برای جلوگیری از مخاطرات احتمالی امری ضروری است.
عباس رضایی بر همکاری تمامی نهادها و سازمان‌ها در راستای حمایت از بخش خصوصی برای توسعه استان اصفهان نیز تاکید کرد و افزود: باید مشکلات بخش خصوصی را درک کنیم و برای رفع آن اقدام جدی صورت گیرد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه شوراهای اسلامی شهرها می‌توانند تعامل و همدلی در بین استانهای حوضه آبریز زاینده رود را ایجاد کنند، افزود: برای این امر پیشنهاد می دهیم هر نهاد با نهاد مربوطه در چهار استان تعامل داشته باشد تا فضای همدلی ایجاد شود.
وی بر فرهنگسازی در حوزه مصرف بهینه آب تاکید کرد و افزود: در این راستا NGO مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی تشکیل شده است و این امر نیازمند همراهی دستگاهها و سازمان‌های اجرایی نیز می باشد.
عباس رضایی خواستار رعایت کامل ضوابط محیط زیست در حوزه شهری شد و افزود: برای توسعه شهر باید این امر مورد توجه ویژه قرار گیرد تا دچار چالش‌های بیشتری در محیط زیست نشویم.
استاندار اصفهان با بیان اینکه انجام مطالعات زیست محیطی و مطالعات طرح جامع شهری باید به روز رسانی شود، اظهارداشت: از شورای شهر و شهرداری اصفهان نیز درخواست دارم در حوزه ترافیک در راستای ایجاد زیرگذر و روگذرها برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.
رضایی به اهمیت مترو در شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: خط دو و سه شهرداری اصفهان باید در اولویت قرار گیرد چرا که بهره‌برداری از این طرح میتواند تولید درآمد داشته باشد ضمن اینکه برای ترافیک و اقدامات زیست محیطی تاثیرات مثبت فراوانی دارد.
وی بر توسعه روابط شهرداری اصفهان در حوزه دیپلماسی بین المللی بویژه با شهرهای خواهر خوانده تاکید کرد.
عباس رضایی همچنین با تاکید بر صرفه‌جویی در همه بخشها اظهارداشت: مصرف بهینه درآمدها باید در دستور کار قرار گیرد.
استاندار اصفهان تغییر رویکرد شهرداری اصفهان در برگزاری هفته فرهنگی اصفهان را قابل تقدیر خواند و افزود: همین انتظار را از شهرداری اصفهان وجود داشت.
تعداد بازدید: 66
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal