دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/23  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در سفر به اهواز به تشریح مدیریت بحران استان در شهرستان اهواز پرداخت
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در سفر به اهواز به تشریح مدیریت بحران استان در شهرستان اهواز پرداخت
پرداخت رییس ستاد مدیریت بحران کشور، معاون عمرانی وزیر کشور و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان و شهردار اصفهان از عملیات خاکبرداری نیروهای اعزامی اصفهان برای ساخت سیل‌بند در مناطق 3 و 5 اهواز بازدید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حجت الله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در جریان بازدید از عملیات خاکبرداری نیروهای اعزامی اصفهان برای ساخت سیل‌بند در مناطق 3 و 5 اهواز اظهارداشت: اصفهان معین خوزستان در سیل اخیر است و مسئولیت پشتیبانی و کمک به شهرستان اهواز را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه امکانات استان در فرمانداری اهواز مستقر شده است، افزود: با هماهنگی تنگاتنگی با فرمانداری اهواز مسائل به پیش رفت و در حال حاضر ماشین آلات در 5 جبهه مختلف در حال فعالیت است.
وی تصریح کرد: از میدان میوه و تره بار، بستن ورودی کانال سلمان ، مناطق 3 و 5 شهرداری و مهار آب در منطقه عین دو و انتقال به منطقه هورالعظیم در حال فعالیت می باشیم تا بتوانیم حساسترین مرحله را مهار کنیم تا نیازی به تخلیه منطقه نباشد.

وی با بیان اینکه حدود 120 کامیون، لودر و بولدوزر و بیل مکانیکی از شهرداری های استان ، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی، شرکت عمران بهارستان و حتی معادن استان به منطقه اعزام شده است و این کمک ها جدا از فعالیت های سازمان هلال احمر می باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشاره به حضور پر رنگ نیروهای اصفهانی در کمک کردن به مناطق سیل زده خوزستان گفت: نیروی اصفهان در منطقه زیاد است و اصفهانی ها همیشه و همواره مثل زمان جنگ آمدند.
وی با بیان اینکه توفیق داشتم در عملیات فتح المبین و بیت المقدس باشم و همه مراحل این دو عملیات در خوزستان امروز برای من تداعی شده است، افزود: امروز نیز حضور پررنگی از این عزیزان می بینم که با تجهیزاتی آمدند و با یک شور، نشاط و اراده بالا فعال هستند و امیدوارم خدا قبول کند. آن ها آمدند تا آلام مردم خوزستان که سال ها در جنگ ایستادگی کردند و این منطقه از خون جوانان این مرز و بوم آبیاری شده است التیام بخشند. 
مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور نیز اظهار داشت: مشکلی که در حال حاضر وجود دارد پس‌روی فاضلاب در بسیاری از محلات است چرا که متاسفانه زیرساخت‌های فاضلاب اهواز از قبل مشکل داشته است.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش‌نشانی اصفهان در تلاش برای رفع مشکلات هستند، افزود: ماشین‌آلات کف‌کشی که از اصفهان به اهواز آورده شده در حال هدایت فاضلاب به سمت کانال‌هاست؛ متاسفانه فاضلاب بسیاری از مناطق پرتردد دچار مشکل است که این ماشین‌آلات در حال رفع مشکل هستند.

معاون عمرانی وزیر کشور با ابراز امیدواری از تلاش و همدلی همه نیروها تصریح کرد: همه نیروهای اعزامی اعم از شهرداری مناطق اصفهان و سایر شهرداری‌های استان اصفهان، با تلاش شبانه‌روزی و با همدلی بسیار در حال رفع مشکلات هستند.

تعداد بازدید: 107
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal