دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/01/17 دیدار رئیس انجمن جهانی مدارس(دانشگاه) مددکاری اجتماعی با سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان
دیدار رئیس انجمن جهانی مدارس(دانشگاه) مددکاری اجتماعی با سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان
رئیس انجمن جهانی مدارس(دانشگاه) مددکاری اجتماعی با حیدر قاسمی دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، حیدر قاسمی، در دیدار رئیس انجمن جهانی مدارس(دانشگاه) مددکاری اجتماعی با ایشان، اظهارداشت: براساس باورهای دینی و مذهبی مردم ایران اعتقاد داریم که برای تعالی انسان و جامعه باید هرچه بیشتر آسیب های اجتماعی کنترل شود.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با بیان اینکه دنیا در حال تغییر و تحول است و در دوران گذار بسر می برد، افزود: بخشی از آسیب های اجتماعی به طور طبیعی در جامعه وجود دارد ولی باید با بهره مندی از ظرفیت ها و مدیریت صحیح بر بهبود و تکامل بیشتر اجتماعی و فردی کمک نماییم.
وی با بیان اینکه شهرهای بزرگ از جمله اصفهان با توجه به مهاجرت ها و پدیده های جمعیتی طی دهه های گذشته بیشتر با آسیب های اجتماعی مواجه بوده است، افزود: برای مقابله و اصلاح آسیب های اجتماعی مجموعه های دولتی و مردمی بکارگرفته شده اند.
قاسمی با اشاره به ظرفیت های خوب استان در این حوزه، تصریح کرد: بهره مندی از فضاهای دانشگاهی و نیروهای علمی و مجرب استان قطعا در حل این مشکلات نتجه بخش خواهد بود و علاوه براین ظرفیت ها سازمان های مردم نهاد، NGO ها نیز در این زمینه فعالیت های خوبی دارند .
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با اشاره به فعالیت خیریه ها در استان، اظهارداشت: خیریه هایی که در این زمینه فعال هستند می توانند در بخش های مردمی یاری رسان باشند و با این ظرفیت و توانمندی ها اصفهان آمادگی میزبانی برنامه های آتی این انجمن را داراست.
رئیس انجمن جهانی مدارس(دانشگاه) مددکاری اجتماعی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از میزبانی اصفهان و همچنین خرسندی از حضور در این شهر زیبا، اظهارداشت: یکی از دلایل حضورم در ایران توسعه و گسترش آموزش مددکاری اجتماعی است.
وی با اشاره به لزوم همکاری دانشگاه ها در این خصوص، اظهارداشت: با مشارکت همه فعالان در این حوزه، تبلیغات منفی که در خصوص ایران ایجاد می شود شکسته خواهد شد.
ماریا کامپانینی با بیان اینکه همه ی کشورهای دنیا با توجه به روند جهانی شدن با برخی از مشکلات اجتماعی مواجه هستند، افزود: باید روش های بومی برای مقابله با این مشکلات بکار گرفته شود و روش های مددکاری جهانی به زبان محلی کشورها تفسیر گردد تا درک درستی از مشکلات و روند برطرف شدن آن ها ایجاد شود.
تعداد بازدید: 42
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal