دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/27 پیام  استاندار و رئیس شورای آموزش وپرورش استان اصفهان،   به مناسبت هفته ی بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش
پیام استاندار و رئیس شورای آموزش وپرورش استان اصفهان، به مناسبت هفته ی بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش
دکتر عباس رضایی به مناسبت هفته‌ی بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش پیامی صادر نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، متن کامل پیام دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان و رئیس شورای آموزش و پرورش استان به مناسبت هفته بزرگداشت شوراهای آموزش و پرورش به شرح زیر می باشد:

« وامرَهُم شورا بَینَهُم » قران کریم ،سوره مبارکه شورا،آیه: 38
آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه اجرایی و فرهنگی کشور حتی در دورافتاده ترین و صعب العبورترین مناطق میهن عزیز اسلامی مان، تنها دستگاهی است که به عنوان یکی از اجزاء حاکمیت جمهوری اسلامی حضور دارد و پرچم مقدس ایران اسلامی را در آن مناطق به اهتزار در آورده است. ارگانی که دارای این سطح گسترده ی تماس مردمی است به یقین از یک بخش اجرایی فراتر است و باید با نگرشی فرابخشی به آن توجه کرد.
شوراهای آموزش و پرورش در واقع محصول و فراهم آمده ی همین نگاه فرا‌بخشی هستند. استانداران در مراکز استان ها و فرمانداران در مراکز شهرستان ها به عنوان نمایندگان دولت جمهوری اسلامی در رأس این شورا بایستی به گونه ای عمل نمایند که توجه، مشارکت و ظرفیت های سازمان ها و نهادهای دیگر را در همراهی و همگامی با آموزش و پرورش جلب نموده و از این رهگذر زمینه های مشارکت فراگیر و پایدار مردمی را هم فراهم سازند.
وقتی سخن از توانمندی ها و ظرفیت های دولتی و ملی میان می آید باید توجه داشته باشیم که این پتانسیل فقط محدود به امکانات مالی و فیزیکی و سخت افزاری نیست بلکه در اداره ی سازمان های مهم و فراگیر، خرد جمعی، تجارب همگانی، طرح و اندیشه های خلاقانه و مشورت فرا‌‌سازمانی نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است که همه ی سازوکارها در مسیر جلب و جذب این ظرفیت ها باید فراهم گردد.
ما در پرداختن به امور تعلیم و تربیت در واقع افق های روشنی را در چشم انداز فعالیت های خود در همه ی زمینه ها می گشاییم. به بیان روشن توجه به آموزش و پرورش، در واقع توجه آینده نگرانه و عمیق به همان حوزه هایی است که هر یک از سازمان ها و نهادها مکلف به وظایف تخصصی خود می باشند و انتظار دارند که در مسیر توسعه به آن پرداخته و به آن برسند. ترکیب اعضای رسمی شوراهای آموزش و پرورش نشان می دهد که تقریباً همه ی دستگاه های مهم و تاثیرگذار اجتماعی مکلفند که به یاری نهاد تعلیم و تربیت بشتابند و با رویکرد آگاهانه و عالمانه همراه با انگیزه مداری و علاقه مندی مشارکت خود را در این زمینه سازماندهی کنند.
دراین مسیر باید برای رفع تدریجی دغدغه های آموزش و پرورش در تمامی زمینه ها راهبرد با ثبات و بی تنشی را دنبال کنیم و این ممکن نیست مگر آنکه نیل به مشارکت های پایدار را در دستور کار خود قرار دهیم. سالهاست که دغدغه های جانبی توجه و تأمل به وظایف و رسالت های ذاتی آموزش و پرورش را از راه اصلی خود منحرف ساخته و مشارکت های پایدار می تواند این انحراف و غفلت ناخواسته و تحمیلی را اصلاح کند.
تحقق همگرایی فکری و اجرایی، بهره مندی از خرد جمعی و نهادینه ساختن اصل مشارکت پذیری و مشارکت جویی پایدار بهترین بستر را برای اجرای مطلوب تکالیف سند تحول بنیادین آموزش و پروش فراهم می سازد و از این رهگذر ریل گذاری مناسبی در مسیر توسعه همه جانبه و متوازن کشور صورت گرفته است.
اینجانب از تمامی دست اندرکاران شوراهای آموزش و پرورش استان و شهرستان ها انتظار دارم و تاکید می کنم نقش مهم خویش را در پویایی حرکت شوراها جدی تر بگیرند و دست در دست آموزش و پرورش آینده خوب و درخشان کشور را رقم بزنند و تضمین نمایند. این مطالبه را بارها و بارها مقام معظم رهبری « مدظله العالی» با توجه به اهمیت موضوع و ضریب تاثیر گذاری آن داشته اند و تجربه های ما هم نشان می دهد که بدون تحقق این موضوع مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت به سادگی حل نخواهد شد.
لازم است در این جهت نگاه و نقش تشریفاتی و اداری، به ایفای نقش موثر و سازنده و کارآمد و راهگشا تبدیل شود تا اهداف مورد نظر حاصل گردد. توفیق همگان را در این مسیر از پیشگاه خداوند کریم آرزومندم.

تعداد بازدید: 74
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal