دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/20 استاندار اصفهان خبر داد:  تامین اعتبار 13.6 میلیارد یوآن چین برای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران/  تصویب بهترین مصوبه برای اصفهان و رودخانه کارون
استاندار اصفهان خبر داد: تامین اعتبار 13.6 میلیارد یوآن چین برای طرح قطار سریع السیر اصفهان – تهران/ تصویب بهترین مصوبه برای اصفهان و رودخانه کارون
دکتر عباس رضایی اظهارداشت: با پیگیری های صورت گرفته دولت بهترین مصوبه را برای اصفهان و رودخانه کارون به تصویب رسانده است و اگر این مصوبه 15 سال قبل به تصویب می رسید در زمان حال اصفهان با کمبود آب و خشکی زاینده رود مواجه نمی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در آیین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان با اشاره به اینکه خشکسالی و معیشت کشاورزان شرق اصفهان نگرانی مدیریت ارشد استان را رقم زده است، افزود: معتقدیم اگر آب نباشد حیات و اشتغالی هم وجود نخواهد داشت و خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته دولت بهترین مصوبه را برای اصفهان و رودخانه کارون به تصویب رسانده است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر این مصوبه 15 سال قبل به تصویب می رسید در زمان حال اصفهان با کمبود آب و خشکی زاینده رود مواجه نمی شد، یادآور شد: با توجه به درخواست صنف کشاورزان از بهمن ماه به مدت محدود آب برای کشاورزی جاری می‌شود اما زمان باز ماندن آب زاینده رود از سوی وزارت نیرو اعلام می‌شود.
عباس رضایی به جنگ نابرابراقتصادی اشاره کرد و تصریح نمود: با تشکیل کمیسیون رفع موانع تولید در استانداری مشکلات تولید رصد می شود.
رضایی با بیان اینکه برخی از بانک ها مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد می کنند، تصریح کرد: هفته ی آینده در جلسه ای با رئیس بانک مرکزی مشکلات در این زمینه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: هر فرد یا سازمانی که امروز یک اشتغال ایجاد نماید قهرمانی واقعی است و بنده با کمال میل در خدمت کسانی هستم که بخواهند تولید نمایند و از آن ها حمایت خواهم کرد.
استاندار اصفهان با اشاره به علاقه‌مندی خود در راستای مصرف تجهیزات و کیت‌های با تولید داخل، افزود: با این وجود زمانی که یک کیت داخلی را با مدل خارجی بررسی می‌کنیم و شاهد اختلاف آن می‌شویم وجدان من اجازه نمی‌دهد که برای سلامتی مردم از برخی محصولات بی کیفیت داخلی استفاده کنم.
مدیرارشد استان تصریح کرد: باید در راستای رقابت، تولید، صادرات و بازار تلاش کنیم در غیر این صورت دچار مشکل می شویم چرا که نباید کیفیت را فدای کمیت کرد.
رضایی با بیان اینکه بقای بازار نیازمند ورود همه جانبه است، تاکید کرد: باید امکانات را بسیج کنیم و برای مقابله با جنگ اقتصادی آماده شویم چرا که در شرایط نگران کننده تحریم های اقتصادی به سر می بریم.
استاندار اصفهان با اشاره به پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران تصریح کرد: این پروژه سال های زیادی است که معطل مانده است و با پیگیری های صورت گرفته برای نخستین بار 13.6 میلیارد یوآن چین برای طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران تامین اعتبار شد که طبق قول پیمانکار مربوطه، پایان سال 99 این طرح اتمام و به بهره برداری می رسد.
وی خاطر نشان کرد: این پروژه خواسته ی بحق مردم بوده است و با بهره برداری از آن مردم استان در مدت زمان یک ساعت و 50 دقیقه می توانند به پایتخت کشور سفر کنند
استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان با توجه به شاخص های عدالت کشوری در بسیاری از ابعاد از دیگر استان ها عقب است، افزود: اشتغال استان 2.4 درصد از اشتغال کشوری عقب است و در شاخص توسعه مسکن روستایی نیز از دیگر استان ها عقب تر هستیم.
تعداد بازدید: 2682
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal