دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/29 ارتقای روابط فرهنگی و اقتصادی محور گفتگوهای مدیران استان های اصفهان و هونان چین
ارتقای روابط فرهنگی و اقتصادی محور گفتگوهای مدیران استان های اصفهان و هونان چین
دستیار ویژه استاندار اصفهان و معاون کمیته دائمی حزب کمونیست در استان هونان چین بر ارتقا روابط فرهنگی و اقتصادی دو استان تاکید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس امیر کریمی دستیار ویژه استاندار اصفهان در دیدار با یانگ ویانک معاون کمیته دائمی حزب کمونیست در استان هونان چین، با اشاره به ظرفیت های بالای اصفهان در زمینه های صنعتی، اقتصادی و بازرگانی اظهارداشت: چین یکی از شرکای اصلی اصفهان در بخش های اقتصادی است و این روابط اقتصادی و اجتماعی می تواند در دو استان تقویت شود.
کریمی با بیان اینکه باید به صورت عملیاتی گسترش تعاملات مورد بررسی قرارگیرد؛ اظهارداشت: بیش از 70 درصد فولاد کشور در اصفهان تولید می شود و این استان ظرفیت های بالایی در صنایع نساجی، صنایع دستی و سنگ و ... دارد که می تواند همکاری لازم را با استان هونان داشته باشد.
امیرکریمی خاطر نشان کرد: تبلیغات امریکا و جنگ اقتصادی این کشور در رابطه با ایران و چین می تواند با همکاری و تعامل دو کشور بی نتیجه باشد.
وی بر برگزاری هفته ی فرهنگی اصفهان در استان هونان تاکید کرد و افزود: ظرفیت های فرهنگی و گردشگری استان در هفته ی فرهنگی به نمایش گذاشته خواهد شد و زمانی که مردم دو استان همدیگر را درک نمایند روابط اقتصادی و تجاری را نیز با یکدیگر به انجام خواهند داد.
دستیار ویژه استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان آماده ی همکاری با سرمایه گذاران این استان در زمینه ی انرژی های پاک و ارتقای تکنولوژی است، افزود: این سرمایه گذاری ها می تواند به صورت مشترک صورت گیرد.
یانگ و یانک نیز در این دیدار با اشاره به موقعیت جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی استان هونان چین، اظهارداشت: روابط ایران و کشور چین سابقه ی بسیار طولانی دارد ولی در چند سال اخیر روابط دولت های محلی کمتر شده است که هدف از این سفر تقویت این روابط می باشد.
وی ضمن استقبال از برگزاری هفته ی فرهنگی اصفهان در هونان و بالعکس، تصریح کرد: اصفهان نه تنها یک شهر تاریخی بلکه شهری با صنایع بزرگ و فرهنگ جذابی است و برگزاری هفته ی فرهنگی این استان در استان هونان می تواند به گسترش تعاملات فرهنگ کمک کنند و در این خصوص پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت و تلاش خواهیم کرد که زودتر به نتیجه برسد.
معاون کمیته دائمی حزب کمونیست در استان هونان چین در خصوص افزایش سرمایه گذاری های مشترک نیز اعلام آمادگی نمود.
تعداد بازدید: 97
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal